Лохина посадка | догляд

Лохина посадка | догляд

1. Вибір місця:

Попередньо, перед посадкою куща лохини, потрібно точно визначитися з вибором місця. Це важливо, оскільки голубіка сонцелюбива рослина і погано переносить протяги. Посадка в тіні відіб'ється на смаку і кількості ягід - їх буде зовсім мало і вони будуть кислими. Лохина любить кислі грунти, тому  посадкову яму треба робити як найменш 50-70см в ширину та 40 в глибину, виймаючи весь грунт (за умови торфу) обкладаючи яму матеріалом ( товсту плівку або мішками з під цукру) для того щоб субстрат не розходився у землю.

 

2. Підготовка субстрата: 

Основа: торф 70% кислий або нейтральний ,

 30% тирса, кора, опавше листя, хвоя та комплекс добрив. Для досягненя необхідного рівня кислотності, можна додати сірку (50-100 г/кв.м) або полити грунт подкисленною водою (на 1 кв.м 10 л води). Для підкислителя використовують також щавелеву або лимонну кислоту (на 10 л води 3 чайні лож.), яблочну кислоту (100 мл на 10 л води).

 

3. Посадка 

Ні в якому випадку не можна при пересадці просто перекидати саджанець із контейнера в яму. Лохина має дуже ніжні корені, і якщо ви допустите таку помилку, то вони не зможуть в цупкому комі землі повноцінно розвиватися в сторони, і через кілька років рослина попросту загине через слабку корневу систему.

 

Тому обов’язково перед висадкою контейнер з саженцем опустіть на 10 хвилин у воду. Далі витягніть рослину з контейнера і обережно розімніть земляний ком навколо її коріння. Якщо коріння сильно обплело землю, то слід його легенько розправити в сторони.

 

Далі обережно розміщуєте саджанець в підготовленій ямі, попередньо висипавши на низ добриво засипаєте родючим шаром ( підготовленим субстратом)землі і поливаємо!!!

 

Подібна посадка лохини забезпечить їй необхідні умови для росту, для максимально швидкого плодоношення!

 

4. Підкіслення:


Лимонна кислота.

Розвести в 10 л води 3 чайні ложки.


Оцет (яблучний або звичайний).

100 мл.

оцтової кислоти на 10 л.води. Часте використання даного способу може негативно вплинути на рослину і вбити корисних комах в грунті;


Сірчана кислота або колоїдна сірка для лохини.

Сірчана кислота 1 крапля концентрованої кислоти на 1л.води

колоїдна сірка 80г на 10л води


Щавелева кислота.

 5 м щавлевого порошку на 10 л води.


Електроліт.

 30 мл електроліту на 10 л води (НЕ відпрацьований !!!)

Кислотність необхідно підтримувати постійно з інтервалом 10-15 днів або 1 раз на місяць!


5. Підживлення та догляд:

Використання перерахованих коштів для підвищення рівня кислотності дає тимчасовий ефект. Щоб грунт був кислим, слід використовувати в якості підгодівлі аміачні добавки: Сечовину; Сульфат калію; Сульфат аміаку; нітроамофоску; Аміачну селітру.

Після висадки молодого саджанця на наступний сезон буде потрібно внести добрива. Можна зробити мінеральну підгодівлю самостійно. Пропорція виготовлення:

Сульфат амонію (90 гр);

Суперфосфат (110 гр);

Сульфат калію (40 гр)

Мінеральні добрива ретельно перемішати, вносити під кущ в весняний період.


На замітку!!! Головна умова - з мінеральних добрив не можна використовувати хлористий калій. Він може погубити рослина.


Важливою процедурою в догляді за кущами є обрізка. На третій сезон проводять санітарну обрізку для кращого росту кущів. При обрізанні видаляють сухі, пошкоджені гілки, трохи проріджують крону куща. Високорослий кущ за допомогою обрізки формують, надаючи чагарнику естетичний вигляд.

З метою профілактики хвороб після обрізки лохини кущі обробляють фунгіцидними засобами (Еупарен, Топсин).


Пропонуємо придбати саджанці лохини в нашому садовому центрі «Зелений Хутір» самовивізом з розплідника або через інтернет магазин, великій вибір від 2 річок до крупномерів.

  

                                                                                                                                 Заказать